დახურვა
მობრძანდით

გთხოვთ, გაიაროთ რეგისტრაცია, რომ შეძლოთ ყველა განყოფილების დათვალიერება

გთხოვთ, წაიკითხოთ წესები უპირველეს ყოვლისა.

რეგისტრაცია!

 

სკოლის მიერ შერჩეულ სახელმძღვანელოები

ყურადღება 
                     

2013-2014 სასწავლო წელს თბილისის #51 საჯარო სკოლის მიერ შერჩეულ სახელმძღვანელოთა ჩამონათვალი იხილეთ აქ
სიახლეები

სიახლეები
ახალი 2015 წელი!


გილოცავთ ახალ 2015 წელს!!!



share

- TAMO51, ხუთშაბათი, 08 იანვარი 2015 19:40 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
ფლეშმობი სკოლაში


5-10 კლასმა ახალი წელი ორიგინალური ფორმით - "ფლეშმობით" მიულოცეს თანატოლებს.
გილოცავთ ახალ 2015 წელს!!!


share

- TAMO51, ხუთშაბათი, 08 იანვარი 2015 19:32 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
მუსიკალურ-შემეცნებითი კონცერტი


4/4 კლასში პედაგოგმა შორენა ბაღაშვილმა მოაწყო მუსიკალურ-შემეცნებითი კონცერტი,სადაც წარმოდგენილი იყო კლასიკური კომპოზიციები.


share

- TAMO51, ხუთშაბათი, 08 იანვარი 2015 19:19 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
ინტელექტუალური ვიქტორინა



II (4) კლასმა (დამრიგებელი ხათუნა ტატუაშვილი) მოაწყო ინტელექტუალური ვიქტორინა. ვიქტორინაში მონაწილეობდა სამი გუნდი: ,,მეგობრები"; ,,ღიმილი" და ,,კომეტა". ვიქტორინაში გაიმარჯვა გუნდმა ,,კომეტამ.". ვულოცავთ ,,კომეტას" გამარჯვებას და ვუსურვებთ წარმატებებს.


share

- TAMO51, ხუთშაბათი, 08 იანვარი 2015 19:05 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
პროექტი - "შენ არ ხარ მარტო"



IX (1) კლასის მოწავლეებმა: ელენე ჩიჩუამ, ანა კაკაბაძემ, მარიამ დოლაბერიძემ, ზიზი მარგველაშვილმა, ლიზი ჩიჩუამ და ანა გორგაძემ მიიღეს მონაწილეობა განათლების სამინისტროს მიერ ინცირებულ ბლოგების კონკურსში ,, ჩვენ ვიცავთ თანატოლების უფლებებს". კონკურსის ფარგლებში მოსწავლეებმა იმუშავეს პროექტზე ,,შენ არ ხარ მარტო". მათ ჩაატარეს გამოკითხვა, მოიძიეს ინფორმაცია ბავშვთა და შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირების უფლებების შესახებ, ესტუმრნენ ჩვენი სკოლის შინ სწავლებაზე მყოფი X(2) კლასის მოსწავლეს ანა ალთუნაშვილს და ბერი ანდრიას ფონდს. მასალები კი აიტვირთა ბლოგზე:

პროექტმა გაიმარჯვა განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს მიერ ინიცირებულ ბლოგების კონკურსში. კონფერენციაზე "ჩვენ ვიცავთ თანატოლების უფლებებს", განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის მოადგილემ ქალბატონმა ლია გიგაურმა პროექტზე მომუშავე ჩვენს მოსწავლეებს დიპლომები და პრიზი 150 ლარი გადასცა. 
ბავშვებმა პრიზად მიღებული 150 ლარი, აჩუქეს მეგობარს - ანა ალთუნაშვილს.

მოსწავლეებს ვულოცავთ გამარჯვებას!


share

- TAMO51, ხუთშაბათი, 08 იანვარი 2015 18:41 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
IV(6)კლასის საღამო





IV(6)კლასმა (დამრიგებელი ნ. ნუგზარაშვილი) წარმოადგინა საღამო ,,ვაჟა-ფშაველა - ბუნების მგოსანი", სადაც მოსწავლეებმა ისაუბრეს ვაჟას ცხოვრებასა და შემოქმედებაზე, გაიხსენეს ეპიზოდები მისი ცხოვრებიდან. 
საღამოს ესწრებოდნენ მშობლები და სკოლის დირექციის წარმომადგენლები. 

share

- TAMO51, ხუთშაბათი, 08 იანვარი 2015 17:45 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
ფინალური მატჩი კალათბურთში


ფინალური მატჩი კალათბურთში

სსიპ გალაკტიონ ტაბიძის სახელობის ქალაქ თბილისის 51-ე საჯარო სკოლის მოსწავლის მათე გოგრიჭიანის სახელობის თასის გათამაშების კალათბურთის ფინალში შეხვდნენ: 51- ესაჯარო სკოლის გუნდი ,,ვერე" და მე-20 საჯარო სკოლის გუნდი. გამარჯვება მოიპოვა ჩვენი სკოლის გუნდმა ,,ვერემ". 
ვულოცავთ ჩვენს მოსწავლეებს გამარჯვებას და მადლობას ვუხდით გუნდის შემადგენლობას:
1. რეზო ბერაძე X (2);
2. ნიკა ელიზბარაშვილი x (4);
3. სანდრო წურწუმია X (4);
4. მათე ჩხეტია XI (5);
5. ლუკა კიკნაველიძე XI (2);
6. მიშა ოდიშარია XI (3);
7. გიგი ჭიჭინაძე XI (3);
8. ნიკოლოზ ვასაძე XI (5);
9. დათო იმედაშვილი XI (5);
10. გია ნიკოლაიშვილი XI (5);
11. რატი მარგალიტაძე XII (2);
12. ლუკა მწარიაშვილიXII (2);

51- ე საჯარო სკოლა ამაყობს თავისი მოსწავლეებით!


share

- TAMO51, ხუთშაბათი, 08 იანვარი 2015 17:21 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
პრეზენტაცია

 

VIII(7) კლასმა წარმოადგინა პროექტი ისტორიასა და სამოქალაქო განათლებაში პრეზენტაციის სახით თემაზე ,,კონფლიქტები და მათი როლი მსოფლიოში". პრეზენტაციის შესავალ ნაწილში ბიოლოგიის პედაგოგმა ნ. ლომინაძემ წარმოადგინა პირველადი დახმარების პრაქტიკული კურსი. მოსწავლეებმა ჯგუფებად წარმოადგინეს ინფორმაცია - ცეცხლსასროლი და საველე იარაღის, ქიმიური და ბირთული იარაღისა და ჩერნობილის კატასტროფის შესახებ, აგრეთვე II მსოფლიო ომის დეტალები და საქართველოს თავდაცვაზე და აგვისტოს ომზე. გაკვეთილი დატვირთული იყო მოსწავლეების მიერ შესრულებული სიმღერებით თემატიკის შესაბამისად.


share

- TAMO51, ორშაბათი, 15 დეკემბერი 2014 12:02 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
სამოქალაქო განათლების ოლიმპიადა



ჩვენი სკოლის მოსწავლეები:
1. ელისაბედ ბატიაშვილი;
2. ნუგზარ ბეკარიშვილი;
3. ანა ბენდელიანი;
4. მარიამ ბერაია;
5. დიმიტრი დგებუაძე;
6. სალომე დემანია;
7. ლუკა დიმიტრიშვილი;
8. ზვიად კაკაურიძე;
9. ლაშა მაჭავარიანი;
10. მარიამი მჭედლიშვილი;
11. ანანო ნიგურიანი;
12. დავით ღამბაშიძე;

51-ე საჯარო სკოლა ამაყობს თავისი მოსწავლეებით!

share

- TAMO51, ორშაბათი, 15 დეკემბერი 2014 11:56 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
სტუმრად თეატრში


25 ნოემბერს, VII (9) კლასი (დამრიგებელი რობერტ ავეტიკოვი) ესტუმრა მარჯანიშვილის თეატრს, სადაც მოსწავლეებმა დაათვალიერეს თეატრის მუზეუმი, მაყურებელთა დარბაზი, სცენა და საგრიმიოროები. მოსწავლეებმა მოისმინეს თეატრის ისტორია და სპექტაკლის შექმნის ეტაპები.

share

- TAMO51, ხუთშაბათი, 27 ნოემბერი 2014 15:57 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
რა სად როდის


მე-12კლასელების წარმატება ინტელექტუალურ შეჯიბრში რა?სად?როდის?
 

 

სკოლებს შორის ინტელექტუალურ შეჯიბრში - რა? სად? როდის? მონაწილეობა მიიღო ჩვენი სკოლის XII (1) კლასის მოსწავლეებმა(დამრიგებელი: ნ. სკმაკოჩაიშვილი):

1. კაკაურიძეზვიადი;

2. ღამბაშიძე დავითი; 

3. ნიგურიანი ანანო; 

4. ლომსაძე ანა; 

5. ამაშუკელი ლიკა; 

გუნდმა მოიპოვა მე-3 საპრიზო ადგილი. ვულოცავთ ჩვენს მოსწავლეებს ამ გამარჯვებას და ვუსურვებთ წარმატებებს.


share

- AdministratoR, ორშაბათი, 27 ოქტომბერი 2014 16:37 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
სკოლის მოსწავლეთა თვითმმართველობა 2014-2015 წელი


სკოლაში ჩატარებული სკოლის მოსწავლეთა თვითთმართველობის არჩევნებში გაიმარჯვეს:

7-1 კლასი - ღვედაშვილი ელენე;
7-2 კლასი - გეგუჩაძე საბა;
7-3 კლასი - ავქოფაშვილი დაჩი;
7-4 კლასი - ბელიქანიძე ქეთი;
7-5 კლასი - ლექვანიძე ლელა;
7-6 კლასი - კურტანიძე ანა;
7-7 კლასი - ჯანჯალავა რუსა;
7-8 კლასი - ოთარაშვილი ნია;
7-9 კლასი - ბარკალაია ანრი;
7-10 კლასი - გვენცაძე ანი;

8-1 კლასი - რეხვიაშვილი თორნიკე;
8-2 კლასი - შერმადინი თორნიკე;
8-3 კლასი - უმანკოშვილი ანა;
8-4 კლასი - ბუნტური ვათა;
8-5 კლასი - შუბითიძე ნანა;
8-6 კლასი - ელიზბარაშვილი ლიზი;
8-7 კლასი - გაბიძაშვილი თათია;
8-8 კლასი - ხვადაგიანი ნატა;

9-1 კლასი - კაკაბაძე ანა;
9-2 კლასი - კიკალეიშვილი ანა;
9-3 კლასი - გაბეჩავა თიკო;
9-4 კლასი - გუგავა ირაკლი;
9-5 კლასი - ამბროლაძე ნინი;

10-1 კლასი - ურუმაშვილი გიორგი;
10-2 კლასი - ბერაძე რეზო;
10-3 კლასი - ბენდელიანი ლუკა;
10-4 კლასი - ქავთარაძე მიხეილი;
10-5 კლასი - ნოზაძე თამთა;

11-1 კლასი - ჩიტიძე ანა;
11-2 კლასი - დემანია სალომე;
11-3 კლასი - კიკნაძე ლიკა;
11-4 კლასი - ბუზიაშვილი ლინა;
11-5 კლასი - ნიკოლაიშვილი გიორგი;

12-1 კლასი - საყვარელიძე ზაზა;
12-2 კლასი - ცინცაძე ლევანი;
12-3 კლასი - რევაზიშვილი მარიამ;
12-4 კლასი - გორგოძე საბა.

მოსწავლეებს ვულოცავთ და ვუსურვებთ წარმატებებს!!! 



share

- TAMO51, ოთხშაბათი, 15 ოქტომბერი 2014 14:38 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
მოსწავლეების წარმატებები


საქართველოს განათლებისა დ ამეცნიერების მინისტრმა თამარ სანიკიძემ თბილისის საჯარო სკოლების 323 მეათეკლასელი პერსონალური კომპიუტერებით დაასაჩუქრა. მათ შორის არიან ჩვენი სკოლის მოსწავლეები: 
1. ანი ბენდელიანი;
2. ელენე ნოზაძე;
3. სოფო დათუნაშვილი;
4. ანი ფაჟავა;
5. ანასტასია მარტაშვილი;
6. ანა ჭანკვეტაძე;
7. ბაქარ იიობიძე;
ვულოცავთ ჩვენს მოსწავლეებს ამ წარმატებას!


share

- AdministratoR, ორშაბათი, 06 ოქტომბერი 2014 15:02 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
2014-2015 სასწავლო წელი


გილოცავთ ახალი 2014-2015 სასწავლო წლის დაწყებას!
გისურვებთ წარმატებებს!

share

- AdministratoR, ორშაბათი, 29 სექტემბერი 2014 11:26 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
ბუკოიტის გამარჯვება


,,ბუკოიტის" გამარჯვება.


ჩვენი სკოლის საოლიმპიადო გუნდი ,,ბუკოიტი" (ხელმძღვანელი: ქ. გუბელაძე) გახდა გამარჯვებული გუნდური ოლიმპიადისა - ,,სახალისოდან შემეცნებამდე", რომელსაც ,,დიდაქტიკა" მასპინძლობდა. ,,ბუკოიტი" დაჯილდოვდა თასით. დიპლომები გადაეცა, როგორც გუნდის ყველა მონაწილეს, ასევე გუნდის ხელმძღვანელს - ქ. გუბელაძეს.
1. დავით ახალაია (კაპიტანი) - IV (9) კლ. (დამრიგებელი: ქ. გუბელაძე);
2. ვალერიან მურცხვალაძე - IV (9) კლ. (დამრიგებელი: ქ. გუბელაძე);
3. დავით ჩომახიძე - IV (9) კლ. (დამრიგებელი: ქ. გუბელაძე);
4. ბესო ცინცაძე - IV (9) კლ. (დამრიგებელი: ქ. გუბელაძე);
5. ნიკა ხუხუნაიშვილი - IV (9) კლ. (დამრიგებელი: ქ. გუბელაძე);
6. სანდრო ვაჩაძე - IV (4) კლ. (დამრიგებელი: რ. დვალაძე);
7. გიორგი ცუცქირიძე - IV (4) კლ. (დამრიგებელი: რ. დვალაძე);
8. გიორგი კვარაცხელია - IV (4) კლ. (დამრიგებელი: რ. დვალაძე);
9. მარაიმ გადელია - IV (2) კლ. (დამრიგებელი: მ. ბერუაშვილი);
10. ელენე ენუქიძე - IV (2) კლ. (დამრიგებელი: მ. ბერუაშვილი);



share

- AdministratoR, პარასკევი, 04 ივლისი 2014 12:36 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია


სამეცნიერო-პრაქტიკული კონფერენცია
 



ს.ს.ი.პ გალაკტიონ ტაბიძის სახელობის 51- ე საჯარო სკოლამ ჩაატარა სამეცნიერო - პრაქტიკული კონფერენცია ,,წარმატებული პედაგოგიური გამოცდილება სკოლის ბაზაზე მასწავლებელთა პროფესიული განვითარების პროექტის ფარგლებში". კონფერენცია მიზნად ისახავდა სკოლათაშორისი თანამშრომლობის წარმატებული პრაქტიკის გაცნობა- განზოგადებას, სკოლათაშორისი კავშირების ქსელის გაფართოებას და სწავლა- სწავლების პროცესზე მისი გავლენის შედეგების ანალიზს.
კონფერენეციას ესწრებოდნენ: განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს, მასწავლებლის პროფესიული განვითარების ცენტრის წარმომადგენლები და მომხსენებლები თბილისიდან და რეგიონებიდან.


აღნიშნული ღონისძიება ჩატარდა ლიბერთი ბანკისა და წმინდა ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ქართული უნივერსიტეტის მხარდაჭერით.


share

- AdministratoR, პარასკევი, 04 ივლისი 2014 12:31 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
IV-2 კლასის მოსწავლეების წარმატება


IV (2) კლასის მოსწავლეების წარმატება.
 


 

ჩვენი სკოლის IV (2) (დამრიგებელი: მ. ბერუაშვილი) კლასის მოსწავლემ - ელენე ენუქიძემ, მათემატიკურ ოლიმპიადაში ,,ევერესტი" მიაღწია წარმატებას. მან საქართველოს მასშტაბით მე-12 ადგილი დაიკავა, ხოლო თბილისის მასშტაბით მე-9 ადგილი. 
ასევე, IV (2)კლასის მოსწავლე თაკო მიხელაშვილი გახდა მათემატიკური ოლიმპიადის საგაზაფხულო სეზონის ფინალისტი. ვულოცავთ, ჩვენს მოსწავლეებს ამ გამარჯვებას და ვუსურვებთ წარმატებებს.

 

share

- AdministratoR, პარასკევი, 04 ივლისი 2014 12:08 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
ფრენბურთი


ფრენბურთი
 


ჩვენი სკოლის გოგონების გუნდმა ფრენბურთში (ხელძღვანელი:დ. მანგოშვილი) ქალაქის მასშტაბით 160 გუნდს შორის დაიკავამე-3 საპრიზო ადგილი. ვულოცავთ ამ გამარჯვებას ჩვენს ფრენბურთელებს და ვუსურვებთ წარმატებებს.


share

- AdministratoR, პარასკევი, 04 ივლისი 2014 12:01 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
II-6 კლასის წარმატებები


II (6)კლასის მოსწავლეების წარმატებები
 

II (6)კლასის მოსწავლეებმა (დამრ: ა. ქიტუაშვილი) მიიღეს მონაწილეობა სხვა და სხვა ოლიმპიადებში, სადაც მოიპოვეს გამარჯვება.
საგანმანათლებლო ორგანიზაცია ,,დიდაქტიკა" - ქართული ენის ოლომპიადა - მარიამ ფარცხალაძე - სიგელი - IIადგილი.
საგანმანათლებლო ორგანიზაცია ,,დიდაქტიკა" - ზოგადი უნარების ოლიმპიადა - დაჩი ბოკუჩავა - I ხარისხის დიპლომი, ფასიანი საჩუქარი - I ადგილი
სანდრო ფილაური - სიგელი - საუკეთესო ათეულში მოხვედრისათვის.
საგანმანათლებლო ორგანიზაცია  ,,დიდაქტიკა" - მადლობის ფურცელი - პედაგოგ ანა ქიტუაშვილს - ზოგადი უნარების ოლიმპიადაში მოსწავლეების მიღწეული წარმატებისათვის


სკოლა ,,XXI საუკუნე" - მათემატიკური ოლიმპიადა
დაჩი ბოკუჩავა - სიგელი-საუკეთესო ასეულში

სკოლა ,,XXI საუკუნე" - ქართული ენის ოლიმპიადა
დაჩი ბოკუჩავა - სიგელი, ფასიანი საჩუქარი - V ადგილი

სკოლა ,,XXI საუკუნე"-ქართულიენისოლიმპიადა
ირინა გალოგრე - სიგელი - ოქროს ათეულში მოხვედრისათვის.


share

- AdministratoR, პარასკევი, 04 ივლისი 2014 11:56 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა
სიახლეები
ექსტერნატის გამოცდების განრიგი

ყურადღება!!!

2013-2014 სასწავლო წლის განმავლობაში საბაზო - საშუალო საფეხურის მოსწავლეების მიერ კონკრეტული საგნისთვის წლის მანძილზე დათმობილი საათების 30% და მეტის გაცდენის გამო ეროვნული სასწავლო გეგმით დადგენილი მიღწევის დონის ექსტერნის ფორმის გამოცდები, განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის 557 ბრძანების შესაბამისად ჩატარდება 2014 წლის 30 ივნისადნ 8 ივლისის ჩათვლით.
იხ.ექსტერნის გამოცდების განრიგი:

30.06.2014 წ 

 ქართული ენა და ლიტერატურა - 10 სთ;
მათემატიკა - 13 სთ;
სპორტი - 15 სთ;

1.07.2014 წ 

რუსული ენა - 10 სთ;
ინგლისური ენა- 13 სთ;

2.07.2014 წ
 
 ისტორია - 10 სთ;
გეოგრაფია - 13 სთ;

3.07.2014 წ 

 ქიმია - 10 სთ;
ბიოლოგია - 13 სთ;

4.07.2014 წ 

ფიზიკა- 10 სთ;
ხელოვნება - 13 სთ;

5.07.2014 წ
 
სამოქალაქო განათლება - 10 სთ; 
ი.ს.ტ. - 12 სთ;
მუსიკა - 13 სთ;
საგზაო წესები - 10 სთ.

share

- TAMO51, ორშაბათი, 23 ივნისი 2014 18:57 კომენტარი(0), ყველას წაკითხვა

აქციეთ მთავარ გვერდად


MKPortal M1.0 ©2003-2005 All rights reserved
გვერდი აისახა 0.02426 წამში 7 მოთხოვნით